Završena polusezona u Premijer ligi BiH u futsalu, Mostaru pripala jesenja titula

U Gornjem Vakufu /Uskoplju u okviru. 9. posljednjeg kola Premir futsal lige BiH odigran je derbi jesenjeg dijela prvenstva između domaće Sloge i FC Mostara SG koji je odlučivao o jesenjem prvaku, To je bila vema kvalitetna utakmica, već u petoj sekundi golom Emira Milanović domaći su došli u rezultatsku prednost 1:0, dvije minute kasnije Jelić je poravnao na 1:1, u 11. minuti ponovo je Milanović doveo domaće u prednost 2:1, a Aladžić je u 19. minuti porvanao na 2:2, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu utakmice Aladžić je ponovo strijelac na samom početku za 2:3. U 32. minuti Milanović je svojim trećim golom poravnao na 3:3. U 34. minuti Bilal Jelić je još jednom pogodio mrežu domaćih za 3:4, da bi najbolji strijelac lige Nermin Kahvedžić svojim golom riješio vaj veliki derbi za 3:5 za titulu jesenjeg prvaka sastavu FC Mostar SG.
Na preostalim utakmicama, Kaskada i Bosna Kompred su postigli domaće pobjede protiv Policajca 7:3, odnosno Brotnja 3:2, Sarajevo je slavilo u Širokom Brijegu protiv Hercegovine 5:3, dok su Salines i Doboj odigrali 3:3.
Rezultati,
Gornji Vakuf : MNK Sloga – FC Mostar SG 3:5 (Milanović 3/ Jelić ,’ Aladžić po 2 Kahvedžić)
Gračanica : MNK Kaskada – KMF Policajac 7:3 (Isanović , Nurkić po 3, Okić / Kaurin , Prošić, Stojanović/).
Tuzla : FC Salines Tuzla City – Futsal klub Doboj 3:3 (Imširović, Arnautović, Radujković/Munjiža, Marić, Avdić AG ).
Tuzla : MNK Bosna Kompred – MNK Brotnjo 3:2 ( Spahić, Ramić, Zulić /Prusina, Bevanda).
Široki Brijeg : MNK Hercegovina – GFC Sarajevo 3:5 (Mikulić, Barbarić, Čolak /Jokić, Handžić, Hršumović, Hodžić, Mršo ).
10. MNK Brotnjo 9 1 1 7 19:38 4
Parovi, 10. kolo, Gornji Vakuf / Uskoplje : MNK Sloga – MNK Hercegovine , Sarajevo : GFC Sarajevo – MNK Brotnjo, Tuzla : MNK Bosna Kompred – Futsal klub Doboj i FC Salines Tuzla City – KMF Policajac, Gračanica : MNK Kaskada – FC Mostar SG .
Lista strijelaca:
14 golova,
Nermin Kahvedžić (FC Mostar SG),
11 – Emir Milanović , Admir Zukan (MNK Sloga),
9 – Sabahudin Petak (MNK Sloga), Mario Mikulić (MNK Hercegovina),
8 – Samir Gosto (FC Mostar SG), Amir Zulić (MNK Sloga), Amel Handžić, Stefan Jokić (GFC Sarajevo),
7 – Osman Beganović , Mirko Marinković (FC Salines Tuzla City), Nedžad Hodžić (GFC Sarajevo), Bilal Jelić (FC Mostar SG), Zaim Nurkić (MNK Kaskada), Jasmin Spahić (MNK Bosna Kompred),
6 – Samir Isanović (MNK Kaskada), Mehmed Ramić (MNK Bosna Kompred), Deni Imširević (FC Salines),
5 – Admir Čorhodžić, Miloš Radujković (FC Salines), Kristijan Pantić, Vinko Prusina (MNK Brotnjo), Dejan Trifković, Dragoslav Vučić (KMF Policajac), Milan Martić , Vladan Lukić , Igor Mirković (Futsal klub Doboj), Darko Ivanković , David Barbarić (MNK Hercegovina), Jasmin Spahić (MNK Bosna Kompred), …